Pilotní licence - Paragliding JEMM

Typy pilotních licencí pro volné lítání | motorové lítání

Pilotní licence: PILOT

Po absolvování základního kurzu obdržís vyplněný osobní list potvrzený provozním inspektorem. Společně s potvrzením o zdravotní způsobilosti od praktického lékaře, fotografií pasového formátu a dokladem o zaplacení správního poplatku vše odneseš či pošleš na Leteckou Amatérskou Asociaci.

Pilotní licence: SPORTOVNÍ PILOT

Pro získání pilotní licence SPORTOVNÍ PILOT je nutné vlastnit kvalifikaci PILOT nejméně po dobu šesti měsíců a doložit nálet minimálně 50 letových hodin (deníkem pilota nebo čestným prohlášením) na min. 5 různých letových terénech

Teoretická průprava v rozšířeném rozsahu teorie pro kvalifikaci PILOT, kdy výuka navigace SPORTOVNÍHO PILOTA směřuje ke schopnosti samostatně tvořit plán přeletu s ohledem na povětrnostní situaci a aktuální využití vzdušného prostoru v místě plánované trasy. Rozšířeným obsahem se rozumí hlubší znalosti stejných okruhů jako PILOT v širších souvislostech.

Praktická část obsahuje nácvik letů v termice, kdy pilot předvede praktickou dovednost v aktivním využívání termických stoupavých proudů. Dalším bodem je nácvik asymetrického zaklopení vrchlíku, nácvik čelního zaklopení vrchlíku, nácvik sestupné spirály a nácvik provedení B-stallu.

Pilotní licence: SOUTĚŽNÍ PILOT

Pro získání pilotní licence SOUTĚŽNÍ PILOT je nutné vlastnit kvalifikaci SPORTOVNÍ PILOT nejméně po dobu šesti měsíců a doložit dva přelety min. 30 km FAI trojúhelník nebo 2 přelety min 50km s návratem na území ČR, dokladované dle pravidel ČPP. Dle pravidel ČPP se rozumí, že každý výkon a příslušný zdokumentovaný záznam letu ve formátu IGC musí být přihlášen na webu ČPP nejpozději do 14. dne 24:00h UTC ode dne, kdy proběhl let. Tento je dnem „nultým“ !!! Dalším bodem je znalost aktuálních pravidel FAI.

Pilotní licence TANDEM PILOT

Pro získání tandemové pilotní licence je nutné dovršení věku 21 let, vlastnit licenci SPORTOVNÍ PILOT minimálně 2 roky, nebo být PILOT min 3 roky a kvalifikaci SPORTOVNÍ PILOT min. 1 rok. Zároveň doložit minimální nálet 200 let. hodin zápisníkem pilota či čestným prohlášením. V neposlední řadě je podmínkou absolvování kurzu nestandartních letových režimů.

Teoretická průprava je v rozsahu teoretické přípravy SPORTOVNÍ PILOT.

Praktická část Nácvik ustavení vrchlíku do letové polohy s břemenem – popředu/čelem ke kluzáku – 3 krát přední start, 3 krát křížový start

Nácvik startu s odpoutáním s břemenem

Nácvik ustavení vrchlíku do letové polohy s tandemovým PK – popředu/čelem ke kluzáku– 5 krát přední start, 5 krát křížový start. Nácvik startu s odpoutáním s tandemovým PK . Nácvik startu s odpoutáním za větru nad 4 m/s. Nácvik startu s odpoutáním za bezvětří. Nácvik přistání do omezeného prostoru. Nácvik spirály. Praxe tandem pilota ve výcviku PL T – 30 letů v trvání alespoň po 5minut, na 3 a více terénech, alespoň 10 letů musí být s převýšením větším než 300 m

Pilotní licence: ZKUŠEBNÍ PILOT

Pro získání pilotní licence ZKUŠEBNÍ PILOT je nutné mít minimálně věk 18. Let, doložit minimální nálet 500 let. hodin zápisníkem pilota či čestným prohlášením. Absolvování kurzu nestardantních letových režimů potvrzený instruktorem oprávněným provádět nácvik NLS. Uchazeč dodá průkazný videozáznam odlétání testovacího programu dle EN nebo PL 2 v plném rozsahu na PK min. kategorie EN C.

ZKUŠEBNÍ PILOT, který je současně instruktor, může provádět školení a výcvik NLS.

 

PILOT MPG

Po absolvování základního kurzu obdržís vyplněný osobní list potvrzený provozním inspektorem. Společně s potvrzením o zdravotní způsobilosti od leteckého lékaře, fotografií pasového formátu a dokladem o zaplacení správního poplatku vše odneseš či pošleš na Leteckou Amatérskou Asociaci.

Přihlásit

Zadej svojí emailovou adresu a my Tě budeme informovat o Jemm novinkách

Novinky//Aktuality

 • Po třech dnech jsme zpět

  Nakonec pouze tři dny trvalo obletět naší zemičku. Poslední den byl 450km zápřah, který jsme si užili maximálně :)

 • Jsme na cestě přes Českou republiku

  Jsme na paramotorovém přeletu Českou republikou, máme s sebou paramotorové speciály Zorro, které si na naší trase můžete vyzkoušet. Zájemci volejte přímo Tomášovi na 608662313 a domluvte si čas a místo setkání. Jak jsme daleko na našem přeletu můžete sledovat online na airtribune https://airtribune.com/18632/tracks__140795/live nebo ze záznamu na xcontest https://paramotors.xcontest.org/world/en/pilots/detail:Touchflyer a nebo na naší souhrnné mapě https://drive.google.com/open?id=1pEWOSz_E22STW36ARneny-nBlMo&usp=sharing

  • Thumb Thumb
 • BGD dny v Beskydech

  Od 19.7. do 21.7. půjčujeme BGD padáky k vyzkoušení :), takže pokud vás zajímá, jak se lítá na BGD máte unikátní možnost si padáky vyzkoušet. Naplánujte si podle počasí výlet do Beskyd a můžete si sami udělat názor, jestli ty krásně barevné padáky umí i lítat. K dispozici bude ADAM EN / LTF - A určený pro začátečníky nebo rekreační piloty, Epic EN / LTF - B určený pro mírně pokročilé piloty a první přelety, Base EN / LTF - B výkonný, určený pro zkušenější piloty, Cure EN / LTF - C pro zkušené piloty, přeletáře. Velikosti: Epic XS 50-65 kg Epic S 60-80 kg Epic ML 90-110 kg Epic L 105-125 kg Base S 60-80 kg Base M 75-95 kg Base ML 85-100 kg Base L 100-120 kg Base Lite S 60-80 kg Base Lite M 75-95 kg Base Lite ML 85-105 kg Cure S 60-80 kg Cure M 75-95 kg Cure ML 90-110 kg Cure L 105-125 kg O možnostech výpůjčky se informujte na objednavky@jemm.cz nebo u Lucky na 604 928 675. Pokud chcete zůstat v Beskydech více dní, můžeme vám pomoci i s ubytováním.

 • BGD den na Rané u Loun

  Půjčujeme BGD padáky k vyzkoušení :), takže pokud vás zajímá, jak se lítá na BGD máte unikátní možnost si padáky vyzkoušet. Naplánujte si 17.7. podle počasí výlet na Ranou u Loun a můžete si sami udělat názor, jestli ty krásně barevné padáky umí i lítat. K dispozici bude ADAM EN / LTF - A určený pro začátečníky nebo rekreační piloty, Epic EN / LTF - B určený pro mírně pokročilé piloty a první přelety, Base EN / LTF - B výkonný, určený pro zkušenější piloty, Cure EN / LTF - C pro zkušené piloty, přeletáře. Velikosti: Epic XS 50-65 kg Epic S 60-80 kg Epic ML 90-110 kg Epic L 105-125 kg Base S 60-80 kg Base M 75-95 kg Base ML 85-100 kg Base L 100-120 kg Base Lite S 60-80 kg Base Lite M 75-95 kg Base Lite ML 85-105 kg Cure S 60-80 kg Cure M 75-95 kg Cure ML 90-110 kg Cure L 105-125 kg O možnostech výpůjčky se informujte na objednavky@jemm.cz nebo u Lucky na 604 928 675.

 • Máme BGD EPIC, ostatní je stále na cestě

  Dobrá zpráva je, že BGD EPIC XS, S, M a ML jsou zde a je možné je o víkendu vyzkoušet. Ostatní modely se bohužel zadrhly u dopravce v Norimberku, takže na ně budeme muset počkat do pondělka :-/... Tak pro Epic o víkendu volejte Lucku na 604928675.

/files/data/p/promo-angel-malesiv.png

Komentáře